Bitpay’s CCO mówi, że Bitcoin może trafić 45 tys

Bitpay’s CCO mówi, że Bitcoin może trafić 45 tys. dolarów w miesiąc, ale jest haczyk.

Czy instytucje będą trzymać Bitcoin przez lata, jak początkowo sądzono, czy sprzedawać za szybki zysk?

W ostatnich miesiącach coraz więcej gigantów głównego nurtu umieściło swoje pieniądze w Bitcoinie. Podczas gdy niektórzy spekulują, że firmy te zamierzają utrzymać BitQT swoje inwestycje w Bitcoin’y przez lata, dyrektor handlowy Bitpay’a nie jest tego taki pewien. Uważa on, że firmy te mogą sprzedać swoje udziały wcześniej niż pierwotnie planowano, jeśli cena nadal będzie rosnąć.

„Wielu nabywców instytucjonalnych kupiło około 20.000 dolarów, więc to byłby mój głos za to, jak daleko Bitcoin może się posunąć w dół“, powiedział Sonny Singh w wywiadzie dla Bloomberga w poniedziałek, po walce o obniżenie ceny Bitcoina.

Wszyscy ci kupujący, którzy kupili Bitcoina, powiedzieli: „Oh byli w Bitcoin teraz przez trzy do pięciu lat horyzontu czasowego,“ co jest świetne, ale myślę, że jeśli Bitcoin trafia 45.000 dolarów w przyszłym miesiącu lub tak, powiedzą: „wow właśnie zrobiliśmy 2x, wiesz, nie potrzebujemy tego trzyletniego horyzontu już, zacznijmy sprzedawać niektóre“.

Duże zainteresowanie graczy Bitcoinem zaczęło rosnąć w drugiej połowie 2020 roku, ponieważ firmy takie jak MicroStrategy, Square i MassMutual ulokowały w Bitcoinie znaczny kapitał.

„Rozmawiałem z kimś, kto pracuje w Skybridge“, powiedział podcaster Peter McCormack podczas ostatniego wywiadu. „Powiedział to, co musisz zrozumieć o MassMutual – włożyli 100 milionów dolarów, ale to dla nich mało pieniędzy“, powiedział McCormack. „Nie chcą sprzedać w przyszłym roku, ani za dwa, ani za pięć lat.“

Komentarz Singh’a stanowi jednak przeciwny argument

Instytucjonalne osiąganie zysków może pobudzić nową falę sprzedaży BTC. „Wtedy zaczynasz widzieć presję na sprzedaż 200 milionów dolarów zamówień, której branża nigdy wcześniej nie widziała“, wyjaśnia Singh. „To może spowodować katapultujące wydarzenie, które sprawi, że sprawy zaczną się dziać dość szybko i będzie można zobaczyć, że spadną z 45 do 40 do 35, do 30 lub więcej, ale myślę, że podłoga będzie wynosić 20.000 dolarów.“

Zauważając brak presji na sprzedaż BTC w tej chwili, Singh powiedział, że niewiele stoi na przeszkodzie, aby BTC uderzyło od 40 000 do 45 000 dolarów „w przyszłym miesiącu“.